Znajdź zaginiony e-mail

Źródło: MOK Olsztyn

Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie ogłosił niezwykły konkurs dla 7-14-latków pt. „Poszukiwacze zaginionego e-maila”. Zadaniem dzieci i młodzieży jest odkrycie treści historycznej wiadomości.

Jak informuje Urząd Miasta Olsztyna do 17 stycznia trwa nabór zgłoszeń do konkursu „Poszukiwacze zaginionego e-maila”, skierowanego do wypoczywających podczas ferii dzieci i młodzieży.

Za początek Internetu w Polsce uznaje się wydarzenie, które miało miejsce 17 sierpnia 1991 roku. Tego dnia pracownik Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego wysłał e-maila z budynku przy ulicy Hożej do Kopenhagi. Wtedy prędkość połączenia osiągała jedynie 9600 bitów na sekundę. Dziś są to setki milionów bitów. Nie jest jednak znana treść przesłanej wtedy wiadomości.

Zadaniem konkursowej zabawy jest wymyślenie treści, jaka mogła znajdować się w tamtym e-mailu. Maksymalna długość wymyślonych wiadomości to 15 słów.

MOK zachęca: „Dla pokolenia kilku- i kilkunastolatków 1991 rok to czas odległy niczym starożytność. Dlatego proponujemy im wcielenie się w rolę Indiany Jonesa początków polskiego Internetu i próbę dotarcia do treści pierwszego maila. Co w nim napisano? Czy było to kilka błahych słów, czy może ważne przesłanie dla Polski i świata? Niech młodzi puszczą wodze fantazji, niech uwolnią wyobraźnię. Skoro ferie i tak z konieczności spędzają głównie przed komputerem i w Internecie… Zaproście swoje dzieci do zabawy. Przeczytajcie im poniższe zadanie i zachęćcie do podróży w przeszłość.”

Pomysły można przesyłać korzystając z formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie Miejskiego Ośrodka Kultury. Zgłoszenia można wysyłać do 17 stycznia. Do 22 stycznia – potrwa głosowanie, w którym wybrany zostanie najlepszy pomysł. Nagrody zostaną przyznane w trzech grupach wiekowych: 7-9 lat, 10-12 lat i 13-14 lat.

Więcej informacji, formularz zgłoszeniowy oraz regulamin konkursu dostępne są TUTAJ

(WP), źródło: Urząd Miasta Olsztyna

Leave a Reply