Z Zagłębia Miedziowego do Doliny Krzemowej – konkurs dla uczniów szkół patronackich KGHM rozstrzygnięty

Uczniowie z Lubina i Głogowa pojadą na staż do Doliny Krzemowej w Kalifornii; fot. KGHM

Trzech uczniów ze szkół patronackich KGHM z Zagłębia Miedziowego pojedzie na tygodniowy staż do Doliny Krzemowej w Stanach Zjednoczonych. Właśnie rozstrzygnięty został konkurs „Kompetentny w świat”, ogłoszony przez miedziową spółkę.

Na staż do Doliny Krzemowej, światowego centrum najbardziej zaawansowanych technologii, pojedzie trzech nastolatków z Zagłębia Miedziowego:

  1. Krystian Ranosz z Zespołu Szkół nr 1 im. B. Krupińskiego w Lubinie,
  2. Konrad Jasiński z Zespołu Szkół nr 1 im. B. Krupińskiego w Lubinie,
  3. Cezary Buczyński z Zespołu Szkół im. Jana Wyżykowskiego w Głogowie.

Uczestnicy konkursu „Kompetentny w świat” przygotowali krótkie filmiki z autoprezentacją. Komisja oceniająca, oprócz multimedialnego „pomysłu na siebie”, brała też pod uwagę wyniki w nauce uczniów oraz aktywność podczas praktyk zawodowych realizowanych w oddziałach KGHM Polska Miedź SA.

KGHM rozwija i buduje szkolnictwo branżowe w Zagłębiu Miedziowym. Programem „Kompetentni w branży górniczo-hutniczej” objętych jest dziewięć szkół w regionie. Miedziowy gigant oferuje praktyczną naukę zawodu oraz wiedzę dotyczącą najnowszych osiągnięć przemysłu wydobywczego, hutniczego czy metalurgicznego. Proponowane kierunki znajdują się na ministerialnej liście najbardziej potrzebnych zawodów w Polsce.

Uczniowie zdobywający wiedzę w klasach patronackich mogą liczyć na wsparcie koncernu KGHM. Spółka oferuje stypendia, warsztaty, praktyki i wizyty w oddziałach KGHM oraz dostęp do materiałów dydaktycznych.

(J)

Źródło: KGHM

Leave a Reply