Wystawa sprzętu rehabilitacyjnego i pomocy dydaktycznych

0
170

W Instytucie Studiów Podyplomowych w Tychach (ul. Sienkiewicza 1) w dniach 13-14 września br., w godz. 10.00-18.00 odbędzie się wystawa sprzętu rehabilitacyjnego i pomocy dydaktycznych. Będzie również okazja do skorzystania z bezpłatnych badań.

Jak informuje nas Ewa Stankowska, organizatorka wystawy, prezentowany sprzęt i pomoce wykorzystać mogą m.in. pedagodzy, logopedzi, terapeuci integracji sensorycznej i terapeuci kształcenia specjalnego w pracowniach pedagogiczno-psychologicznych, żłobkach, przedszkolach, szkołach podstawowych, ośrodkach rehabilitacyjno-edukacyjno-wychowawczych i domach opieki społecznej. Sprzęt rehabilitacyjny pokaże firma Akmed z Tychów.

Wystawiane pomoce naukowe adekwatnie do wieku i możliwości służą m.in. poprawie percepcji wzrokowej, słuchowej, ćwiczeniu koncentracji i pamięci oraz usprawnieniu manualnemu. Za ich pomocą można pracować w gabinetach specjalistów, ale i w domach.

Jak informuje Ewa Stankowska, na wystawie będzie można zapoznać się z ofertą Grupy Wydawniczej „Harmonia”, które funkcjonuje na rynku od 1993 r. Firma specjalizuje się w wydawaniu publikacji z następujących dziedzin: nauczanie przedszkolne i wczesnoszkolne; pedagogika i terapia pedagogiczna; wspomaganie rozwoju dziecka zarówno pełnosprawnego, jak i niepełnosprawnego; logopedia; dysleksja czy autyzm. Ich autorami są najczęściej znani polscy praktycy z prof. Martą Bogdanowicz na czele (psycholog kliniczny dziecięcy, założycielka Polskiego Towarzystwa Dysleksji).

Będzie też stoisko firmy Alexander, która specjalizuje się w produkcji gier i zabawek edukacyjnych, kreatywnych i konstrukcyjnych.

  • Oprócz specjalistów na prezentację zapraszamy również rodziców z dziećmi. Do nich skierowana będzie oferta bezpłatnych badań słuchu i płaskostopia. W przypadku chęci skorzystania z badań słuchu należy najpierw umówić się pod numerem telefonu 515 403 007 – mówi Ewa Stankowska.

Dodaj komentarz