Praktyki u producenta wywrotek

Uczniowie CK Technik będą odbywali praktyki w firmie KH-KIPPER; fot. UM Kielce

Praktyki w siedzibie KH-KIPPER, szkolenia i szansa na zatrudnienie dla uczniów CK Technik Centrum Kształcenia Zawodowego w Kielcach.

27 stycznia br. CK Technik Centrum Kształcenia Zawodowego w Kielcach podpisało umowę o współpracy z firmą KH-KIPPER, wiodącym w Polsce producentem zabudów-wywrotek na samochody ciężarowe powyżej 12 ton dopuszczalnej masy całkowitej.

Dzięki temu uczniowie szkoły będą mogli odbyć praktyki w siedzibie KH-KIPPER, wziąć udział w szkoleniach prowadzonych przez specjalistów z tej firmy, a także będą mieli szansę na zatrudnienie.

Jak informuje Urząd Miasta Kielce, umowę o współpracy podpisali: prezydent Bogdan Wenta, wiceprezydent Marcin Różycki, dyrektor CK Technik Ilona Calicka oraz prezes zarządu KH-KIPPER Andrzej Kamionka.

Nasi uczniowie będą odbywać praktyki w zakładzie produkcyjnym, ale również specjaliści z KH-KIPPER będą szkolić młodzież w naszych pracowniach, na naszym sprzęcie. Poza tym w siedzibie CK Technik będziemy wykonywać pewne podzespoły do naczep, które firma produkuje. W ten sposób uczniowie zdobędą praktyczną wiedzę i umiejętności do pracy w tej firmie. Zależy nam na rozwoju szkolnictwa zawodowego i przekonaniu młodych ludzi, że warto obrać tę drogę – mówi Ilona Calicka, dyrektor CK Technik.

W ramach bezterminowej umowy o współpracy KH-KIPPER zaoferuje uczniom różne formy współpracy: praktyki w zakładzie produkcyjnym, szkolenia w pracowniach CK Technik, ale również późniejsze zatrudnienie. Firma obejmie swoim patronatem klasę mechaniczną, która w swoim programie nauczania ma obróbkę skrawaniem.

(WP), źródło: Urząd Miasta Kielce

Leave a Reply