Pomoce dydaktyczne, sprzęt rehabilitacyjny i bezpłatne badania

0
393
Prezentacja schodołaza na stoisku firmy Akmed; fot. J. Jędrysik

W Instytucie Studiów Podyplomowych w Tychach 13-14 września br. odbyła się wystawa sprzętu rehabilitacyjnego i pomocy dydaktycznych. Była również okazja do skorzystania z bezpłatnych badań.

Jak informuje nas Ewa Stankowska, organizatorka wystawy, prezentowany sprzęt i pomoce wykorzystują na co dzień m.in. pedagodzy, logopedzi, terapeuci integracji sensorycznej i terapeuci kształcenia specjalnego w pracowniach pedagogiczno-psychologicznych, żłobkach, przedszkolach, szkołach podstawowych, ośrodkach rehabilitacyjno-edukacyjno-wychowawczych i domach opieki społecznej.

Sprzęt rehabilitacyjny prezentowała firma Akmed z Tychów. Zobaczyć można było jak pracują schodołazy, za pomocą których bez zbędnego wysiłku można transportować niepełnosprawnych ruchowo po schodach. Na wystawie oferowano m.in. wózki inwalidzki, kule, specjalne siedziska, łóżko przystosowane do osoby obłożnie chorej, materace przeciwodleżynowe, sprzęt ortopedyczny, akcesoria do masażu i kosmetyki.

Podczas prezentacji powodzeniem cieszyły się bezpłatne badania słuchu oraz wad stóp, które były wykonywane przez specjalistów współpracujących z grupą Akmed.

Na wystawie można było zapoznać się z bogatą ofertą Grupy Wydawniczej „Harmonia”, która ma 25-letnie doświadczenie na rynku książek edukacyjnych. Firma specjalizuje się w wydawaniu publikacji z takich dziedzin jak: nauczanie przedszkolne i wczesnoszkolne; pedagogika i terapia pedagogiczna; wspomaganie rozwoju dziecka zarówno pełnosprawnego, jak i niepełnosprawnego; logopedia; dysleksja czy autyzm. Ich autorami są najczęściej znani polscy praktycy z prof. Martą Bogdanowicz na czele (psycholog kliniczny dziecięcy, założycielka Polskiego Towarzystwa Dysleksji).

Niezwykle barwne było stoisko firmy „Alexander”, która specjalizuje się w produkcji gier i zabawek edukacyjnych, kreatywnych i konstrukcyjnych. Jak mówi Ewa Stankowska, surdopedagog i logopeda z prawie 40-letnim doświadczeniem pracy z dziećmi i młodzieżą, produkty firmy „Alexander” świetnie nadają się do wykorzystania w pracy z podopiecznymi nie tylko w gabinetach logopedycznych. – Adekwatnie do wieku i możliwości służą m.in. poprawie percepcji wzrokowej, słuchowej, ćwiczeniu koncentracji i pamięci oraz usprawnieniu manualnemu. Za ich pomocą można pracować w gabinetach specjalistów, ale i w domach – mówiła Ewa Stankowska. Odwiedzający stoisko mogli liczyć na promocje i rabaty.

Dodaj komentarz