Otwarcie Młodzieżowej Akademii Żeglarskiej

W Gdańsku startuje Młodzieżowa Akademia Żeglarska; fot. Energa 77 Racing/Portal Miasta Gdańska

W Gdańsku ruszyła Młodzieżowa Akademia Żeglarska. W ramach projektu osoby w wieku 15-20 lat będą mogły nauczyć się profesjonalnego, zawodowego żeglarstwa pod kierunkiem mistrzów świata. Rekrutacja rozpocznie się w lutym 2021.

Program skierowany jest głównie do młodych ludzi z Gdańska. Jego pomysłodawcą jest Piotr Tarnacki, założyciel Akademii 77 Racing. Bazą Akademii będzie 77 Racing Club przy Twierdzy Wisłoujście w Gdańsku.

Chcemy wyszkolić swoich załogantów, a w przyszłości następców. Uczestnicy projektu poznają nowoczesne technologie stosowane w światowym jachtingu – mówi Piotr Tarnacki.

Młodzieżowa Akademia Żeglarska to połączenie żeglarstwa z edukacją morską oraz nauką umiejętności pływania regatowego. Absolwenci będą mieli pełną wiedzę merytoryczną i techniczną pozwalającą na starty w regatach krajowych i zagranicznych. Mistrzowie świata związani z teamem Energa 77 Racing będą wykładowcami oraz nauczycielami wiedzy praktycznej.

Planujemy organizować spotkania z najlepszymi żeglarzami w Polsce oraz mistrzami z całego świata. Część z nich możemy realizować online. Chcemy zarazić młodych ludzi pasją do żeglarstwa, a z doświadczenia wiem jak ważna w edukacji jest relacja mistrz-uczeń – podkreśla Piotr Tarnacki.

Projekt wspiera także Energa Grupa Orlen. – Jako mecenas główny Młodzieżowej Akademii Żeglarskiej wspieramy edukację w kierunku wychowania morskiego, a także pomagamy młodym i utalentowanym miłośnikom żeglarstwa zdobywać kolejne umiejętności i osiągnięcia. Akademia cechuje się walorem społecznym, dając możliwość dalszego rozwoju młodzieży, która rozpoczęła swoją przygodę z żeglarstwem w wieku juniorskim – mówi dr Alina Skorb-Gała, kierownik Wydziału ESG Energi.

Mecenasami Młodzieżowej Akademii Żeglarskiej są – obok Miasta Gdańska – Energa Grupa Orlen oraz Roca Polska.

(WP), źródło: Portal Miasta Gdańska

Leave a Reply