Nowe obostrzenia: nauka zdalna w klasach 1-3, bon dla nauczycieli

0
1214
Od 9 listopada uczniowie klas 1-3 przechodzą na tryb nauczania zdalnego; fot. pl.freepik.com

Premier Mateusz Morawiecki 4 listopada br. ogłosił kolejne zasady bezpieczeństwa w związku ze wzrostem zakażeń koronawirusem. Co się zmieni? Od 9 listopada klasy 1-3 szkół podstawowych przejdą na naukę zdalną. Wszyscy uczniowie i studenci będą uczyć się w domu do 29 listopada. Rząd obiecał, że każdy nauczyciel otrzyma bon na 500 zł, aby pokryć kosztów sprzętu elektronicznego potrzebnego do nauki zdalnej.

Nauka zdalna w klasach 1-3 szkół podstawowych zostaje wprowadzona w terminie od 9 listopada do 29 listopada.

Przedłużenie nauki zdalnej w klasach 4-8 szkół podstawowych i szkołach ponadpodstawowych – do 29 listopada.

Dla dzieci medyków i służb mundurowych będzie zapewniona możliwość opieki w szkołach.

  • Zasiłki dla rodziców są przewidziane na takich zasadach, jak było to wiosną – powiedział premier Mateusz Morawiecki. Zaznaczył, że wciąż opiekę stacjonarną sprawują żłobki oraz przedszkola.

Jak ogłosił premier, każdy nauczyciel będzie miał możliwość zrefinansowania 500 zł kosztów sprzętu elektronicznego niezbędnego do nauki zdalnej. Szczegóły w tej sprawie mają pojawić się wkrótce na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Do 29 listopada, od poniedziałku do piątku, w godzinach 8.00-16.00 obowiązuje zakaz przemieszczania się dzieci do 16. roku życia bez opieki rodzica lub opiekuna.

Źródło: gov.pl

Leave a Reply