Naukowcy z Olsztyna wśród najlepszych na świecie

0
1057

Sześciu olsztyńskich naukowców znalazło się w rankingu Top 2% najlepszych naukowców na świecie. Ranking został opracowany przez Uniwersytet Stanforda we współpracy z koncernem wydawniczym Elsevier i firmą SciTech Strategies.

Jak informuje Urząd Miasta Olsztyna, Uniwersytet Stanforda we współpracy z koncernem wydawniczym Elsevier i firmą SciTech Strategies opracował ranking Top 2% najlepszych naukowców na świecie.

Spośród 726 osób z Polski w zestawieniu znalazło się aż sześciu przedstawicieli Instytutu Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności Polskiej Akademii Nauk w Olsztynie: prof. Ryszard Amarowicz, prof. Mariusz Piskuła, prof. Henryk Zieliński, prof. Adam Zięcik, prof. Zenon Zduńczyk i prof. Jan Kotwica.

Profesor Ryszard Amarowicz jest też najwyżej notowanym naukowcem w Polsce reprezentującym dziedzinę nauk o żywności, a profesor Adam Zięcik w dziedzinie mleczarstwa i zootechniki.

Na liście Top 2% znalazło się prawie 160 tysięcy naukowców z całego świata. Została ona opracowana w oparciu o dorobek naukowy poszczególnych badaczy według indeksu bibliometrycznego. Podczas oceniania brane pod uwagę były: indeks Hirscha, liczba cytowań, Impact Factor oraz miejsce i rola na liście autorów.

Lista wyróżnionych naukowców znajduje się na stronie: data.mendeley.com.

(WP), źródło: Urząd Miasta Olsztyna

Leave a Reply