Nauka online zakończy się szybciej

Konferencja w Ministerstwie Zdrowia; fot. MEiN

Nauka online zakończy się szybciej. 9 lutego br. w Ministerstwie Zdrowia odbyła się konferencja prasowa z udziałem ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka oraz ministra zdrowia Adama Niedzielskiego. W czasie spotkania zostały przedstawione zasady funkcjonowania szkół oraz decyzje dotyczące zmian w zakresie obostrzeń epidemicznych.

Ogłaszamy datę 21 lutego jako definitywny koniec nauki zdalnej. Jestem przekonany, że do końca roku szkolnego będziemy mogli utrzymać tryb nauki stacjonarnej, aby dzieci mogły spokojnie się uczyć – podkreślił P. Czarnek.

Podjęliśmy decyzję o przyspieszeniu powrotu do nauki stacjonarnej o tydzień w klasach 5-8 szkół podstawowych oraz w szkołach ponadpodstawowych. Nauka zdalna będzie trwała krócej niż zapowiadaliśmy – dodał szef MEiN.

Powrót do szkół 21 lutego dotyczy uczniów z województw: kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego, wielkopolskiego, podlaskiego, warmińsko-mazurskiego, dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego i zachodniopomorskiego. 

Z kolei uczniowie z województw: lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego i śląskiego ferie będą mieli w dniach 14–27 lutego i dopiero po nich wrócą do nauki w szkołach. 

Minister zdrowia Adam Niedzielski przedstawił natomiast decyzje dotyczące kwestii sanitarnych oraz medycznych m.in. skrócenie okresu kwarantanny, brak konieczności odbycia kwarantanny spowodowanej kontaktem z osobą zarażoną czy zwiększania liczby łóżek w szpitalach dla pacjentów z innymi chorobami niż COVID-19.

Jak podkreślił optymistyczne wskaźniki dotyczące liczby zachorowań oraz liczby hospitalizacji stworzyły możliwości do podjęcia decyzji w zakresie łagodzenia obostrzeń w czasie pandemii.

(J), źródło: MEiN

Leave a Reply