Nauka online do Bożego Narodzenia

Premier Mateusz Morawiecki przedstawił dzisiaj (21 listopada) rządowy plan walki z pandemią koronawirusa na najbliższe 100 dni. Nauka online zostaje utrzymana do świąt Bożego Narodzenia.

Rząd ogłosił trzy warianty obostrzeń, po które będzie sięgał w zależności od rozwoju sytuacji.

To etap odpowiedzialności (28.11-27.12.2020); etap stabilizacji – możliwość powrotu do podziału Polski na trzy nowe strefy – czerwoną, żółtą i zieloną (najwcześniej od 28.12 – zależnie od sytuacji epidemicznej) oraz etap kwarantanny narodowej (która zostanie wprowadzona w ostateczności, kiedy trzeba będzie natychmiast i radykalnie ograniczyć transmisję wirusa w społeczeństwie).

Jeśli chodzi o edukację, to do świąt Bożego Narodzenia nauka w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych odbywać się będzie zdalnie. W przypadku powrotu do trzech stref, w czerwonej w murach szkolnych uczyć się będą jedynie uczniowie klas I-III podstawówek. W strefie żółtej i zielonej obowiązywać będzie nauczanie hybrydowe na każdym etapie edukacji.

Premier ogłosił ponadto, że ferie zimowe w całym kraju odbędą się w jednym terminie – od 4 do 17 stycznia 2021 r. Dzieci i młodzież pozostaną w domach ze względu na zakaz organizacji wyjazdów na ferie zimowe.

(J)

Leave a Reply