Nauczyciel Pomorza 2020

Tytuł Nauczyciela Pomorza 2020 otrzymała Maria Seibert; fot. pomorskie.eu

Została rozstrzygnięta piąta edycja konkursu Nauczyciel Pomorza 2020. Tytuł ten otrzymała Maria Seibert, nauczycielka muzyki i zajęć artystycznych w I Liceum Ogólnokształcącym w Malborku za rozwijanie talentów wokalnych i wrażliwości muzycznej swoich uczniów.

Jak informuje Urząd Miasta Gdańska, Nauczyciel Pomorza 2020 pochodzi z Malborka. Tytuł ten otrzymała Maria Seibert, nauczycielka muzyki i zajęć artystycznych w I Liceum Ogólnokształcącym w Malborku za rozwijanie talentów wokalnych i wrażliwości muzycznej swoich uczniów.

Nauczycielka uważa, że muzyka kształci, wpływa na kreatywność, wrażliwość, wyobraźnię i wreszcie rozwija zainteresowania. Potwierdzają to jej wychowankowie, którzy osiągają liczne sukcesy w konkursach wokalnych na szczeblach lokalnych i międzynarodowych. Maria Seibert wykonuje swoją pracę z pasją i zaangażowaniem. Jest osobą otwartą na uczniów i wyczuloną na wrażliwość muzyczną młodzieży. Wspólnie z nimi redaguje muzyczną audycję w Radiu Malbork.

Celem konkursu jest uhonorowanie najlepszych nauczycieli, wychowawców i innych pracowników pedagogicznych z Pomorza. Tegoroczny finał odbył się w formie online, a laureatów ogłosił marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk.

W konkursie Nauczyciel Pomorza 2020 przyznano także cztery wyróżnienia. Otrzymali je:

Anna Borowicz – nauczycielka biologii i chemii w Szkole Podstawowej w Baninie.

Anna Ćwiklińska-Rutka – nauczycielka języka angielskiego i języka szwedzkiego oraz muzyki w II Liceum Ogólnokształcącym w Gdyni.

Łukasz Kowalski – nauczyciel historii, wiedzy o społeczeństwie, edukacji dla bezpieczeństwa i edukacji obronnej w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Bytowie.

Magdalena Pytka-Leśniak – kierownik szkolenia praktycznego i nauczycielka przedmiotów zawodowych w Państwowych Szkołach Budownictwa w Gdańsku.

W skład komisji, która wybierała laureatów weszli przedstawiciele: Sejmiku Województwa Pomorskiego, Pomorskiej Rady Oświatowej, Pomorskiego Kuratora Oświaty, nauczycielskich związków zawodowych, rodziców oraz środowiska akademickiego, organizacji pracodawców, a także mediów.

Nauczyciel Pomorza 2020 oraz wyróżnieni pedagodzy otrzymali nagrody pieniężne.

(WP), źródło: Portal Miasta Gdańska

Leave a Reply