Nauczanie online w klasach I-III – poradnik dla rodziców i nauczycieli

Ministerstwo Edukacji Narodowej przygotowało praktyczny poradnik dotyczący zdalnej edukacji w klasach I-III szkoły podstawowej. To m.in. wskazówki dotyczące planowania i organizacji czasu spędzanego z dzieckiem w domu oraz odnośniki do materiałów, które mogą być wykorzystywane do nauki na odległość. Z poradnika mogą korzystać rodzice oraz nauczyciele uczniów z klas I-III szkoły podstawowej.

Zdalna edukacja – wskazówki dla rodziców

Rodzice uczniów klas I-III znajdą w poradniku MEN praktyczne wskazówki, jak organizować czas z dzieckiem w domu, aby plan dnia uwzględniał edukację, aktywność ruchową, rozrywkę oraz relacje rodzinne. W publikacji znalazły się także porady dotyczące aktywizacji dziecka oraz podpowiedzi, jak w warunkach domowych zorganizować ciekawe eksperymenty, doświadczenia czy rodzinne projekty.

W poradniku podkreślono również, że w edukacji zdalnej ważne jest bezpieczeństwo podczas korzystania z Internetu oraz ustalenie odpowiedniej formy kontaktu z nauczycielem.

Kształcenie na odległość – porady dla nauczyciela

Poradnik MEN zawiera zestaw stron z materiałami, które mogą być wykorzystywane w zdalnej edukacji. W poradniku zamieszczono odnośniki do konkretnych stron internetowych. Przedstawiono także kilka praktycznych wskazówek dotyczących sposobu kontaktów nauczyciela z rodzicami.

Poradnik „Kształcenie na odległość w klasach I-III szkoły podstawowej” można ściągnąć – TUTAJ.

(J), źródło: MEN

Leave a Reply