Nagrody za osiągnięcia w pracy dydaktycznej i wychowawczej

0
106
Wyróżnienie otrzymało 118 nauczycieli ze szkół, przedszkoli i innych jednostek oświatowych; fot UM Częstochowa

Aż 118 częstochowskich nauczycieli otrzymało Nagrody Prezydenta Miasta Częstochowy za osiągnięcia w pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej.

Jak poinformował 12 października Urząd Miasta Częstochowy, podczas uroczystości w Teatrze im. Adama Mickiewicza nagrody nauczycielkom i nauczycielom wręczyli prezydent Krzysztof Matyjaszczyk, wiceprzewodniczący Rady Miasta Łukasz Kot oraz przewodniczący Komisji Edukacji RM Dariusz Kapinos.

Wyróżnienie otrzymało 118 nauczycieli ze szkół, przedszkoli i innych jednostek oświatowych. 10 pedagogów odebrało nagrody II stopnia (6,8 tys. zł), a 108 III stopnia (3,4 tys. zł).

Uroczystość uświetnił spektakl „Zaczarowany koń. Piosenki z lat 50.” w wykonaniu aktorów Teatru im. Adama Mickiewicza.

Nagroda Prezydenta Miasta Częstochowy przyznawana jest za szczególne osiągnięcia:

1) W zakresie pracy dydaktyczno-wychowawczej:
a) osiąganie dobrych wyników w nauczaniu, co jest potwierdzane w sprawdzianach i egzaminach przeprowadzanych przez okręgową komisję egzaminacyjną lub zakwalifikowaniem uczniów do udziału w ogólnopolskich olimpiadach przedmiotowych i zajęciem przez uczniów I -III miejsca w konkursach, zawodach, przeglądach i festiwalach wojewódzkich i ogólnopolskich,
b) osiąganie innych udokumentowanych sukcesów w pracy z uczniami uzdolnionymi lub uczniami mającymi trudności w nauce,
c) podejmowanie działalności innowacyjnej, wdrażanie nowatorskich metod nauczania i wychowania, opracowywanie autorskich programów i publikacji,
d) organizowanie uroczystości szkolnych lub środowiskowych,
e) uzyskiwanie dobrych wyników w pracy wychowawczej z uczniami.

2) W zakresie pracy opiekuńczo – wychowawczej oraz realizacji innych zadań statutowych:
a) zapewnienie pomocy i opieki uczniom i wychowankom będącym w trudnej sytuacji materialnej lub życiowej,
b) zapobieganie i zwalczanie przejawów patologii społecznej wśród dzieci i młodzieży,
c) posiadanie udokumentowanych, wymiernych rezultatów w rozwiązywaniu trudnych problemów wychowawczych,
d) wzorowa realizacja zadań wynikających z planu pracy szkoły,
e) organizowanie współpracy szkoły z jednostkami systemu ochrony zdrowia, policją, organizacjami, stowarzyszeniami, rodzicami w celu zwalczania patologii społecznych,
f) organizowanie czynnego udziału rodziców w życiu szkoły i klasy,
g) aktywny udział w życiu szkoły i jej reprezentacja w działaniach promujących Miasto Częstochowa,
h) podnoszenie kwalifikacji,
i) tworzenie warunków do prowadzenia prawidłowej działalności dydaktycznej, opiekuńczej i wychowawczej,
j) dbałość o właściwą organizację pracy,
k) organizowanie imprez kulturalnych, sportowych, rekreacyjnych, wypoczynkowych,
l) efektywne działania na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa w czasie zajęć organizowanych przez szkołę oraz dbałość o higienę i estetykę na terenie szkoły.

Wykaz nagrodzonych nauczycieli w 2020 r.

III STOPNIA

  1. Zespół Szkół Zawodowych Specjalnych Gorzałka Przemysław
  2. Zespół Szkół Technicznych Kowalczyk Kamila
  3. Zespół Szkół Samochodowych Matuszewski Rafał
  4. Zespół Szkół Samochodowych Grzegorzewski Jacek
  5. Zespół Szkół Specjalnych nr 45 Chojnacka Anna
  6. Zespół Szkół Specjalnych nr 28 Kurpiarz Tomasz
  7. Zespół Szkół Specjalnych nr 23 Nowak Agnieszka
  8. Zespół Szkół im. B. Prusa Przygoda Anna
  9. Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4 Cygan Arkadiusz
  10. Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3 Jura Barbara
  11. Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 Kowol Maria
  12. Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 Lis Barbara
    13 Zespół Szkół Gastronomicznych Krawiec Renata
  13. Zespół Szkół Ekonomicznych Fedoniuk Olga
  14. Zespół Szkół Ekonomicznych Domagalski Jarosław
  15. Zespół Szkół Przemysłu Mody i Reklamy Jachura Ewa
  16. Zespół Szkół im.Jana Kochanowskiego Szymczyńska Dorota
  17. Zespół Szkół im.Jana Kochanowskiego Ciesielska Jolanta
  18. Zespół Szkół im. W.Biegańskiego Ziajska Agnieszka
  19. Zespół Szkół im. W.Biegańskiego Janiszewska Agnieszka
  20. IV LO im. H. Sienkiewicza Rydz Urszula
  21. IV LO im. H. Sienkiewicza Dostal Wojciech
  22. II LO im. R. Traugutta Bitner Justyna
  23. I LO im. J. Słowackiego Stelmach Dorota
  24. I LO im. J. Słowackiego Kulińska Eliza
  25. Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Sobczyk Jolanta
  26. Bursa Miejska Trzepizur Małgorzata
  27. Zespół Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych Mucha Ewa
  28. Zespół Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych Dziwis Rafał
  29. VIII LO Samorządowe Radlak Katarzyna
  30. VII LO im. M. Kopernika Olenderek Jolanta
  31. V LO im. Mickiewicza Zielińska Danuta
  32. Techniczne Zakłady Naukowe Radosz Łukasz
  33. Techniczne Zakłady Naukowe Nogalski Tomasz
  34. Techniczne Zakłady Naukowe Bąbka Robert
    36 .Szkoła Podstawowa nr 54 Tomżyńska Maria
  35. Szkoła Podstawowa nr 53 Ostalska Alicja
  36. Szkoła Podstawowa nr 53 Mulica Grażyna
  37. Szkoła Podstawowa nr 53 Borowiecka Edyta
  38. Szkoła Podstawowa nr 52 Golachowska Bożena
  39. Szkoła Podstawowa nr 50 Kleszczewski Wiesław
  40. Szkoła Podstawowa nr 49 Kulawik Jolanta
  41. Szkoła Podstawowa nr 48 Strzelecka-Mach Beata
  42. Szkoła Podstawowa nr 48 Bałchanowski Tomasz
  43. Szkoła Podstawowa nr 42 Staniec Danuta
  44. Szkoła Podstawowa nr 41 Pulcer Katarzyna
  45. Szkoła Podstawowa nr 39 Kolman Wanda
  46. Szkoła Podstawowa nr 38 Ostrowski Rafał
  47. Szkoła Podstawowa nr 37 Kopanicka Jolanta
  48. Szkoła Podstawowa nr 36 Trzepizur Teresa
  49. Szkoła Podstawowa nr 36 Lewandowska Anna
  50. Szkoła Podstawowa nr 34 Kuc Jolanta
  51. Szkoła Podstawowa nr 33 Roskosz Anna
  52. Szkoła Podstawowa nr 32 Czerwińska Agnieszka
  53. Szkoła Podstawowa nr 32 Bokwa Małgorzata
  54. Szkoła Podstawowa nr 31 Wójcik Anna
  55. Szkoła Podstawowa nr 31 Rudnicka-Łosik Paulina
  56. Szkoła Podstawowa nr 30 Krawczyk Katarzyna
  57. Szkoła Podstawowa nr 29 Jędryszczak-Charuba Bożena
  58. Szkoła Podstawowa nr 27 Makuch Anna
  59. Szkoła Podstawowa nr 26 Grygiel Beata
  60. Szkoła Podstawowa nr 25 Golc Izabela
  61. Szkoła Podstawowa nr 24 Szepelak Magdalena
  62. Szkoła Podstawowa nr 22 Kałużna Agnieszka
  63. Szkoła Podstawowa nr 21 Otto Joanna
  64. Szkoła Podstawowa nr 19 Kurko Ewa
  65. Szkoła Podstawowa nr 17 Pianka-Panek Urszula
  66. Szkoła Podstawowa nr 16 Fertacz Elwira
  67. Szkoła Podstawowa nr 15 Olesiak Urszula
  68. Szkoła Podstawowa nr 14 Tomala-Brodecka Ewa
  69. Szkoła Podstawowa nr 13 Jastrzębska Dorota
  70. Szkoła Podstawowa nr 12 Pliszka Dorota
  71. Szkoła Podstawowa nr 9 Wójcik Dorota
    74 Szkoła Podstawowa nr 9 Kozak Monika
    75 Szkoła Podstawowa nr 9 Caban Danuta
    76 Szkoła Podstawowa nr 8 Rakowska Monika
    77 Szkoła Podstawowa nr 8 Adamczyk Aneta
  72. Szkoła Podstawowa nr 7 Trąbczyńska Żaneta
  73. Szkoła Podstawowa nr 2 Szeląg Edyta
  74. Szkoła Podstawowa nr 1 Basiński Grzegorz
  75. Specjalny Ośrodek Szkolno -Wychowawczy nr 5 Madejska Marta
  76. Specjalny Ośrodek Szkolno -Wychowawczy nr 1 Srokosz Ewa
  77. Miejskie Przedszkole nr 44 Cecota Agnieszka
  78. Miejskie Przedszkole nr 43 Wróbel Agnieszka
  79. Miejskie Przedszkole nr 42 Stolczyk Ewa
  80. Miejskie Przedszkole nr 38 Fiszer Maria
  81. Miejskie Przedszkole nr 38 Białas Ewa
  82. Miejskie Przedszkole nr 37 Łapeta Agnieszka
  83. Miejskie Przedszkole nr 37 Lis Anna
  84. Miejskie Przedszkole nr 36 Tomzińska Agnieszka
  85. Miejskie Przedszkole nr 35 Jezierska Małgorzata
  86. Miejskie Przedszkole nr 35 Andzel Iwona
  87. Miejskie Przedszkole nr 34 Opala Maria
  88. Miejskie Przedszkole nr 34 Jackowska Izabela
  89. Miejskie Przedszkole nr 33 Szymańska Elżbieta
  90. Miejskie Przedszkole nr 30 Jońska Renata
  91. Miejskie Przedszkole nr 29 Mańkowska Małgorzata
  92. Miejskie Przedszkole nr 26 Bednarek Lidia
  93. Miejskie Przedszkole nr 20 Jagiełło Małgorzata
  94. Miejskie Przedszkole nr 16 Jarosz Ewa
  95. Miejskie Przedszkole nr 14 Szymala Renata
  96. Miejskie Przedszkole nr 13 Ogrodniczek Agnieszka
  97. Miejskie Przedszkole nr 12 Kwiatkowska Aneta
  98. Miejskie Przedszkole nr 9 Urbańska Agnieszka
  99. Miejskie Przedszkole nr 8 Sieradzka Małgorzata
  100. Miejskie Przedszkole nr 6 Rygał Dorota
  101. Miejskie Przedszkole nr 6 Berdys Zdzisława
  102. Miejskie Przedszkole nr 5 Czubek Teresa

II STOPNIA

  1. Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących Prokop Zbigniew
  2. Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących Mojsa Arkadiusz
  3. Zespół Szkół Technicznych Fiszer Marek
  4. Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 Mędrzyk Barbara
  5. Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 6 Włoczek Piotr
  6. I LO im. J. Słowackiego Kaim Małgorzata
  7. Szkoła Podstawowa nr 21 Krystek Renata
  8. Miejskie Przedszkole nr 41 Stanik Krystyna
  9. Miejskie Przedszkole nr 9 Wyderka Beata
  10. Miejskie Przedszkole nr 5 Bajdur Małgorzata

Leave a Reply