Młodzieżowi doradcy w akcji

źródło: powiat dzierżoniowski

W listopadzie powołany został Młodzieżowy Zespół Doradczy Powiatu Dzierżoniowskiego. Składa się on z dziewięciu osób – to przedstawiciele samorządów uczniowskich ze szkół ponadpodstawowych prowadzonych przez powiat.

Jak informuje starostwo dzierżoniowskie, do zadań zespołu należy m.in. inicjowanie nowych wydarzeń kulturalnych, sportowych, naukowych w środowiskach młodzieży, a także wspieranie działań promocyjnych powiatu. Powołanie zespołu ma również zachęcić młodych ludzi do angażowania się w życie społeczne oraz do współpracy z samorządem lokalnym.

Młodzieżowy Zespół Doradczy Powiatu Dzierżoniowskiego liczy dziewięć osób i choć działa od niedawna, zaangażował się już w dwie akcje społeczne. Jedna z nich organizowana jest pod hasłem „Razem w potrzebie”. To projekt wolontariacki mający wspomóc osoby potrzebujące i niepełnosprawne. Chodzi o pomoc w robieniu zakupów czy w wyprowadzaniu psa na spacer.

„[…] Poszukujemy chętnych do pomocy osobom starszym i samotnym w robieniu podstawowych zakupów lub wyprowadzaniu ich pupili na spacer. Zatem jeśli masz wolną rękę, chwilę wolnego czasu i chęć pomocy – zgłoś się do Nas! […]” – zachęcają organizatorzy akcji na fanpage’u.

Drugi projekt – „Kartka od serca” – polega na zbiórce własnoręcznie wykonanych kartek świątecznych i przekazaniu ich na przykład podopiecznym Dziennego Domu Pomocy Społecznej czy pacjentom Szpitala Powiatowego w Dzierżoniowie.

„[…] Może to być zwykła, prosta kartka. Najważniejsze, że wykonana od serca. Następnie wrzuć ją do jednej ze skrzynek, które znajdują się w szkołach ponadpodstawowych na terenie Powiatu Dzierżoniowskiego oraz w budynkach Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie.

Ten mały gest dla niektórych może znaczyć naprawdę wiele, w szczególności w tych trudnych czasach, w których przyszło nam żyć. Pandemia COVID-19 to nie tylko szybko rozprzestrzeniająca się choroba. To samotność, strach, ciągła niepewność, poczucie bezsilności, często też problemy emocjonalne, psychiczne… Wspierajmy się nawzajem i okazujmy sobie miłość. W dobie pandemii każdy potrzebuje tego ze zdwojoną siłą. Mamy nadzieję, że jak najwięcej osób wrzuci kartkę świąteczną do skrzynki. Sprawmy, aby niektórzy przynajmniej na chwilę zapomnieli o samotności” – zachęca Młodzieżowy Zespół Doradczy.

(r), źródło: powiat dzierżoniowski, fanpage akcji

Leave a Reply