Międzynarodowe badanie ankietowe nauczycieli

Fot. pl.freepik.com

European Schoolnet – międzynarodowa sieć ministerstw edukacji prowadzi badanie ankietowe dotyczące praktyk i wykorzystania technologii edukacyjnych podczas pandemii COVID-19. Ankieta skierowana jest do nauczycieli szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Ministerstwo Edukacji Narodowej zachęca do wzięcia udziału w badaniu.

Biorąc udział w ankiecie nauczyciele mają okazję podzielić się własnymi spostrzeżeniami i zaleceniami. Poprzedza je krótkie wprowadzenie, a wypełnienie ankiety nie powinno trwać dłużej niż 25 minut.

Badanie organizuje European Schoolnet – międzynarodowa sieć ministerstw edukacji i przeprowadza je w celu zebrania informacji o technologiach edukacyjnych stosowanych przez nauczycieli w czasie pandemii COVID-19, napotkanych problemach oraz rozwiązaniach jakie przyjęli.

Badanie to jest częścią Obserwatorium Scientix, którego celem jest pomoc w opracowywaniu i rozpowszechnianiu projektów z zakresu edukacji naukowej oraz dokumentowanie dobrych praktyk w różnych aspektach edukacji STEM (nauki przyrodnicze, technika, inżynieria i matematyka).

Link do polskiej wersji językowej ankiety – TUTAJ.

(WP), źródło: Ministerstwo Edukacji Narodowej

Leave a Reply