Letnie Inspiracje – warsztaty edukacyjne

0
338

Fundacji „Za Horyzont” zaprasza 30 sierpnia br. nauczycieli, rodziców, studentów i wszystkich, którym zależy na lepszej edukacji na warsztaty pt. „Letnie Inspiracje”. Start o godz. 10.00 w Instytucie Studiów Podyplomowych w Tychach.

  • Fundacja „Za Horyzont” to projekt, który jest platformą do spotkań nauczycieli, którzy chcą tworzyć lepszą edukację. Chcą spoglądać za horyzont przyzwyczajeń i schematów. Mają pasję, pomysły i tę refleksję – jak jest, a jak mogłoby być? Te spotkania będą otwarte również dla rodziców i studentów kierunków pedagogicznych – mówi Izabela Dyrda, prezes Fundacji „Za Horyzont”.

Jeszcze w te wakacje (30 sierpnia) fundacja organizuje w Instytucie Studiów Podyplomowych w Tychach spotkanie pt. „Letnie Inspiracje”.
W programie film i bardzo ciekawy wykład o różnicach między 6- i 7-latkami oraz co z tego wynika dla dziecka, dla rodzica, dla nauczyciela, dla klasy. W przerwie kawowej pojawią się książki wydawnictwa „Element”, o kreatywnej edukacji, pomagającej wspierać dzieci w odkrywaniu naturalnego potencjału. Będzie okazja doświadczyć radości z malowania akwarelami i porozmawiać przy kawie.
– Jeżeli państwo chcieliby na spotkaniu podzielić się jakąś myślą, sentencją, informacją, jeżeli mielibyście ochotę polecić pedagogiczną książkę, artykuł, film to koniecznie to zróbcie. Okazją będzie „Walizka Wymiany” – mówi prezes Fundacji „Za Horyzont”.

Harmonogram „Letnich Inspiracji”:

OBRAZ 10.00-12.30

Projekcja filmu dokumentalnego pt. „Alfabet” (reż. E. Wagenfer)
To jeden z filmów, które na długo zostawiają po sobie ślad. Inaczej ogląda się go, kiedy jest się rodzicem, inaczej gdy nasze dzieci są już dorosłe, a jeszcze inaczej, kiedy jest się nauczycielem. Film dotyka zagadnień systemowej edukacji według schematów, przeciążenia dzieci nadmiarem zajęć, oceniania. Stawia pytanie o współczesną możliwość wychowywania do wolności. Po seansie dyskusja inspirowana filmem.

KAWIARNIA INSPIRACJI/DRAO 12.30-13.00

Ciekawe książki,
KorczakArium,
Walizka Wymiany – podziel się doświadczeniem, informacją, pomysłami,
Drao (z gr. działam) – malowanie akwarelami dla początkujących.

SŁOWO 13.30-14.30

Dwa kosmosy, czyli potrzeby i możliwości rozwojowe dzieci 6- i 7-letnich oraz ich implikacje dla praktyki pedagogicznej. Wykład poprowadzi dr Ida Szwed – psycholog rozwojowy, psychoterapeuta. Następnie konwersatorium inspirowane wykładem.

Miejsce: budynek Instytutu Studiów Podyplomowych, Tychy, ul. Sienkiewicza 1.

Dodaj komentarz