Lekcje prawa dla uczniów

Renata Kaznowska, wiceprezydent Warszawy i Monika Całkiewicz, dziekan Rady OIRP podpisały porozumienie o rozszerzeniu współpracy; fot. UM Warszawa

We wtorek 6 października Urząd Miasta Warszawy podpisał porozumienie o rozszerzeniu współpracy z Okręgową Izbą Radców Prawnych. Na jego podstawie uczniowie warszawskich szkół, którzy już od kilku lat biorą udział w projekcie „Radca prawny na piątkę”, będą mieli dodatkowe lekcji prawa.

Jak informuje Urząd Miasta Warszawa, w bieżącym roku szkolnym współpraca z Okręgową Izbą Radców Prawnych zostanie rozszerzona na mocy porozumienia podpisanego przez Renatę Kaznowską, zastępcę prezydenta Warszawy i Monikę Całkiewicz, dziekana Rady OIRP.

W zajęciach oprócz uczniów liceów, techników i szkół podstawowych weźmie udział także młodzież ze szkół zawodowych oraz Młodzieżowych Ośrodków Socjoterapii. Zajęcia, których przebieg jest stale monitorowany, prowadzone są przez radców prawnych oraz aplikantów radcowskich z OIRP Warszawa na podstawie specjalnie przygotowanych scenariuszy.

Ich tematyka jest dostosowana do każdego z poziomów edukacji. Na spotkaniach praktycy prawa poruszają zagadnienia związane z danymi osobowymi, prawami autorskimi, prawami człowieka, zobowiązaniami wynikającymi z prawa cywilnego czy prawa spadkowego, podstawy prawa gospodarczego, prawo rodzinne, prawo pracy oraz prawo konstytucyjne.

W ubiegłym roku szkolnym w kilkudziesięciu warszawskich szkołach przeprowadzono ponad 250 lekcji.

WP, źródło: UM Warszawa

Leave a Reply