Kurier Nauczycielski nr 2/2023 – czytaj online bezpłatnie

W najnowszym wydaniu Kuriera Nauczycielskiego (nr 2/2023) przeczytacie między innymi:

  • Nadopiekuńczość a adaptacja w przedszkolu. Ta historia pokazuje, jakie są przyczyny i skutki nadopiekuńczości. Nikodema i jego mamę poznałam podczas dni otwartych zorganizowanych przez oddział przedszkolny, w którym pracuję. Już od pierwszych chwil przykuli moją uwagę. Chłopiec kurczowo trzymał dłoń mamy, choć właściwie to ona była mocniej uczepiona syna niż on jej.
  • Podwyżki wynagrodzeń zasadniczych dla nauczycieli. Minimalne stawki wynagrodzenia zasadniczego dla nauczycieli wzrosły one o 7,8 proc.
  • Uczeń – rodzic- nauczyciel. Rozważania pedagoga specjalnego cz. 1. W pracę pedagoga wpisane jest w partnerstwo, relacje, pomoc rodzicom i opiekunom. To rodzice, którzy cieszą się z nami, płaczą, dzwonią w późnych godzinach wieczornych, chcą nam opowiedzieć swoje historie, często bywają bezsilni wobec wyzwań codzienności i już dawno zrezygnowali ze swoich marzeń, pracy, nie funkcjonują w małżeństwach lub są po rozwodzie.
  • Lepsza piosenka niż polecenie. Krótkie utwory wokalne, zawierające charakterystyczne motywy muzyczne i proste słowa, wspomagają dzieci w codziennych działaniach, takich jak witanie się z drugą osobą, dbanie o higienę, przygotowanie się do wspólnego posiłku czy ubieranie.
  • Współpraca liceum z uczelnią medyczną. LO nr VII im K. K. Baczyńskiego od dziesięcioleci kształci młodzież, która swoją przyszłość wiąże z szeroko pojętymi naukami biologicznymi, w tym także z Uniwersytetem Medycznym im. Piastów Śląskich.
  • Dlaczego warto robić odręczne notatki? Pisanie na klawiaturze jest z pewnością szybsze, jednak mniej korzystne dla naszego mózgu, bo to pisanie odręczne doskonale stymuluje szare komórki.

Leave a Reply