Kurier Nauczycielski nr 12/2021 – czytaj online bezpłatnie

W najnowszym wydaniu Kuriera Nauczycielskiego (nr 12/2021) przeczytacie między innymi:

Jak motywować uczniów. Profesor Jacek Pyżalski do nauczycieli: – Czasem o przyszłości ucznia decyduje jedna rozmowa, jedno wypowiedziane zdanie, które pamięta on i przywołuje nawet po 40 latach. Wiele takich prostych słów noszą w sercach wasi byli uczniowie, a wy nawet o tym nie wiecie. Tego nie ma w żadnym podręczniku, ale naszą uważnością możemy wiele zdziałać. Odpowiednie słowa wypowiedziane do konkretnego ucznia zapadną w jego świadomości.

Co zrobić, żeby dzieci chciały chodzić do szkoły – wywiad z Anną Skowron, nauczycielką edukacji wczesnoszkolnej w Szkole Podstawowej nr 22 w Tychach, oligofrenopedagogiem oraz certyfikowanym edukatorem rodzicielskim pozytywnej dyscypliny 

Rola dotyku w rozwoju osób z autyzmem – wykład Ewy Plury, wykładowcy Instytutu Studiów Podyplomowych w Tychach

Największy w Polsce raport o ojcostwie, opracowany przez ekspertów Tato.Net.

O panowaniu nad gniewem –  „Kluczowy będzie tu przykład rodziców i wychowawców, którym podopieczni dadzą niejednokrotnie powód do gniewu. W takich sytuacjach dorośli winni wykazywać pełne opanowanie, co jest szczególnie istotne wychowawczo, gdyż kary udzielane w gniewie – często bez umiaru i niesprawiedliwie – mogą skłonić młodego człowieka do jawnego oporu bądź go po prostu złamać, raniąc także jego poczucie sprawiedliwości”.

Leave a Reply