III Opolski Bieg Belfra

0
1005

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej po raz trzeci odbędzie „Opolski Bieg Belfra”. Nauczyciele i pracownicy oświaty rywalizować będą 24 października w Grodkowie na dystansach 10 km i 5 km (nordic walking). Do udziału w zawodach zaprasza Kuratorium Oświaty w Opolu.

Ze względu na zagrożenie epidemiologiczne limit uczestników biegu jest ograniczony, a sam
start podzielony na dwie strefy czasowe.

Ustalono maksymalny limit uczestników na poziomie 150 osób na jedną strefę czasową. O godz. 12.00 wystartują uczestnicy biegu na 10 km, a o godz. 12.10 na pięciokilometrową trasę ruszą zawodnicy nordic walking.

Trasa biegu (dwie pętle po 5 km) będzie przebiegać od startu z siedziby Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Grodkowie przy ul. Krakowskiej 20, następnie obok
stawu miejskiego Cegielnia oraz ul. Elsnera w kierunku miejscowości Tarnów Grodkowski. Następnie trasa biegu prowadzi z powrotem do Grodkowa w sąsiedztwie ogródków
działkowych oraz wieży ciśnień.

Trasa biegu w kategorii Nordic Walking (dystans 5 km – jedna pętla) będzie przebiegać
identycznie jak trasa biegu głównego.

Trasa obejmuje drogi asfaltowe w 90 proc. oraz drogi polne (10 proc.).

Zawodnicy klasyfikowani będą w kategoriach OPEN, zgodnie ze stopniem awansu zawodowego nauczycieli lub jako osoby związane z instytucjami oświatowymi. Dla najlepszych przewidziano nagrody rzeczowe. Każdy otrzyma na pamiątkowy medal.

Opolski Bieg Belfra odbędzie się pod patronatem honorowy Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz wojewody opolskiego.

Termin zapisów do udziału w biegu upływa 16 października 2020 r. Informacje szczegółowe o zawodach znajdują się w regulaminie.

Leave a Reply