Gra ma zniechęcić uczniów do alkoholu

Fot. ilustracyjne, Pixabay

Uczniowie rzeszowskich szkół otrzymują bezpłatne kody do gry, która ma pomóc w profilaktyce uzależnień od alkoholu.

Jak informują przedstawiciele UM Rzeszów, gra nosi tytuł „Weekendowe przygody” i skierowana jest do dzieci i młodzieży w wieku 13-18 lat.

Ma być pretekstem do podjęcia przez pedagogów rozmowy z młodzieżą na temat spożywania alkoholu. Ma być również wsparciem dla rodziców w zapobieganiu przedwczesnej inicjacji alkoholowej nastolatków. Forma zabawy, wirtualny świat to sposób na znalezienie wspólnego języka z młodymi.

Akcja gry rozgrywa się w Rzeszowie. W tle pojawiają się charakterystyczne miejsca, np. studnia na rynku, ratusz, ul. 3 Maja. Punktem wyjścia jest wieczorna impreza. Gracz musi dokonywać wyborów, które wpływają na zakończenie historii. Dokonując złych wyborów, poznaje negatywne skutki nadużywania alkoholu, co ma stanowić przestrogę dla młodych, by w realnym świecie unikali tego typu zachowań.

Gra opracowana została pod merytorycznym nadzorem specjalistów z Centrum Leczenia Uzależnień w Rzeszowie. Urząd Miasta Rzeszowa, w ramach współpracy z twórcami gry, otrzymał 1000 kodów darmowego dostępu do rozdystrybuowania w rzeszowskich szkołach.

(r), źródło: UM Rzeszów

Leave a Reply