Gdynia Samorządowym Liderem Edukacji

Wiceprezydent Bartosz Bartoszewicz z przyznanym Gdyni, certyfikatem "Samorządowego Lidera Edukacji 2018"; fot. materiały prasowe UM Gdynia

W jubileuszowej X edycji Ogólnopolskiego Konkursu i Programu Certyfikacji Gmin, Powiatów i Samorządnych Województw „Samorządowy Lider Edukacji” tytuł Samorządowego Lidera Edukacji przyznano po raz piąty miastu Gdynia. Certyfikat przyznano za prowadzenie lokalnej polityki edukacyjnej w sposób wzorcowy.

Jak informuje Urząd Miasta Gdyni, tytuł przyznano za prowadzenie lokalnej polityki edukacyjnej w sposób wzorcowy: nowoczesny, innowacyjny, zgodny z potrzebami interesariuszy jednostki samorządu terytorialnego, z uwzględnieniem aktualnych potrzeb demograficznych, kulturowych, gospodarczych i społecznych. Wcześniej tytuł Samorządowego Lidera Edukacji miasto otrzymało także w latach: 2013, 2017, 2018 i 2019.

Strategicznie inwestujemy w gdyńską edukację nie dla nagród, ale aby zapewniać dzieciom i młodzieży z Gdyni dostęp do oświaty na światowym poziomie. Cieszy mnie jednak, że gdyńskie osiągnięcia zostały docenione w ogólnopolskim konkursie – mówi Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia.

To, że nasze miasto może od lat szczycić się tytułem Samorządowego Lidera Edukacji, to wielka zasługa wszystkich osób na co dzień kreujących wyjątkowe środowisko edukacyjne: nauczycieli, dyrektorów placówek oraz pracowników administracji i obsługi. To dzięki nim uczniowie mogą nie tylko uzyskiwać wyjątkowe wyniki potwierdzane podczas zewnętrznych egzaminów, ale przede wszystkim rozwijać się, poszerzać horyzonty i śmiało patrzeć w przyszłość. Wyróżnienie jest dla miasta szczególnie ważne teraz, kiedy zmniejszający się procentowy udział subwencji z budżetu państwa w finansowaniu oświaty stawia polskie samorządy, w tym również Gdynię, w coraz trudniejszej sytuacji – dodaje wiceprezydent Gdyni.

Finałowa gala konkursu „Samorządowy Lider Edukacji” planowana jest w 2021 roku w formie uroczystego koncertu z okazji 30-lecia samorządu terytorialnego. Jednak dokładny termin zostanie ustalony, kiedy pozwoli na to sytuacja epidemiczna. Podczas uroczystości odbędzie się oficjalne uhonorowanie laureatów.

(WP), źródło: Urząd Miasta Gdyni

Leave a Reply