Edukacja w zasięgu ręki

Edukacja w zasięgu ręki, inicjatywa Ministerstwa Edukacji Narodowej

Ministerstwo Edukacji Narodowej wdraża szereg nowoczesnych i dostępnych projektów, które zapewniają rozwój polskiej gospodarki oraz indywidualny rozwój, w tym również zawodowy, każdego Polaka. Projekty realizowane są dzięki środkom Unii Europejskiej – pochodzącym z Europejskiego Funduszu Społecznego i w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (POWER).

Jak informuje Kuratorium Oświaty w Opolu, dzięki środkom Unii Europejskiej, pochodzącym z Europejskiego Funduszu Społecznego i w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (POWER), Ministerstwo Edukacji Narodowej wdraża szereg nowoczesnych i dostępnych projektów. Mają one zapewnić rozwój polskiej gospodarki a także indywidualny rozwój Polaków.

Zgodnie ze światowymi trendami, do realizacji wielu z tych projektów wykorzystywane są narzędzia cyfrowe. Jest to rozwiązanie, które w sytuacji panującej pandemii i w związku z tym, potrzeby zachowania dystansu społecznego tam, gdzie to możliwe, pozwala na edukację i wymianę informacji z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.

Wśród projektów MEN możemy wymienić:

– Zintegrowaną Platformę Edukacyjną www.epodreczniki.pl, 
– Lokalne Ośrodki Wiedzy i Edukacji – LOWE,
– Krajowy System Danych Oświatowych (KSDO),
– Rozwój kompetencji doradców zawodowych,
– Włączenie pracodawców w przygotowywanie egzaminów zawodowych.

Więcej informacji na o projektach znajduje się na stronie: https://www.edukacjawzasiegureki.pl/.

(WP), źródło: Kuratorium Oświaty w Opolu

Leave a Reply