Cała Polska w strefie czerwonej? Starsze klasy podstawówek na nauczaniu zdalnym lub hybrydowym?

Premier Mateusz Morawiecki; fot. JJ

Premier Mateusz Morawiecki 21 października zapowiedział w telewizji Polsat News, że będzie rekomendował rozszerzenie od soboty 24 października czerwonej strefy zakażeń na całą Polskę. Przełoży się to na organizację pracy szkół podstawowych.

W związku z rosnącą liczbą zakażeń koronawirusem (tylko dziś 22 października Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 12 107 nowych i potwierdzonych przypadkach), premier Morawiecki mówił:

  • Mamy taką liczbę „czerwonych” powiatów, ok. 317, że będę rekomendował, żeby od soboty cała Polska była strefą czerwoną – mówił premier w Polsat News. – Już dzisiaj (21.10) jest to ok. 75-80 proc. kraju, więc rozróżnienie pomiędzy strefą żółtą a czerwoną powoli robi się bezprzedmiotowe.

– Dlatego m.in. będę rekomendował, by od przyszłego tygodnia (26.10 – przyp. red.) nauka w wyższych klasach szkół podstawowych była realizowana w trybie zdalnym lub hybrydowym – zapowiedział premier w telewizji Polsat News.

Przypomnijmy, że od 19 października br. uczniowie szkół ponadpodstawowych, którzy uczęszczają do szkoły na terenie objętym strefą czerwoną mają lekcje online. Natomiast uczniowie szkół ponadpodstawowych, którzy uczą się w placówkach objętych strefą żółtą,  uczą się w trybie mieszanym (hybrydowym) – 50 proc. na 50 proc. Oznacza to, że co najmniej połowa uczniów z danej szkoły ma zajęcia stacjonarnie w szkole, a pozostali zdalne.

(J)

Cała Polska w strefie czerwonej. Nauka zdalna w klasach IV-VIII szkół podstawowych

Leave a Reply