Alicja Tracz w konkursie Eurowizji Junior 2020

0
1930
24 listopada br. Ala Tracz otrzymała nagrodę kulturalną Marszałka Województwa Lubelskiego; fot. fanpage UMWL

10-letnia Alicja Tracz, uczennica czwartej klasy Publicznej Szkoły Podstawowej im. Ofiar Katynia w Potoku Wielkim (woj. lubelskie), w najbliższą niedzielę, 29 listopada, będzie reprezentować Polskę podczas Eurowizji Junior.

W tegorocznym konkursie piosenki, który odbędzie się w Warszawie, wystąpią reprezentanci 12 krajów: Białorusi, Francji, Gruzji, Niemiec, Kazachstanu, Malty, Rosji, Serbii, Hiszpanii, Holandii, Ukrainy i Polski.

Ala Tracz zaśpiewa piosenkę „I’ll Be Standing”. Teledysk Ali można zobaczyć TUTAJ
Jak czytamy na stronie Szkoły Podstawowej im. Ofiar Katynia w Potoku Wielkim, utalentowana 10-latka ma już na swoim koncie mnóstwo nagród, osiągnięć artystycznych w kraju i za granicą.

Brała udział m.in. w konkursach piosenki we Włoszech i na Malcie, zdobywając tam pierwsze nagrody. Uczestniczyła w programie telewizyjnym The Voice Kids – była finalistką w drużynie Dawida Kwiatkowskiego. Wystąpiła w „Szansie na sukces” i wygrała główną nagrodę. Teraz przyszedł czas na reprezentowanie Polski w konkursie Eurowizji Junior 2020.

„To niezwykłe wydarzenie dla kraju, ale przede wszystkim dla naszej szkoły i środowiska lokalnego. Cieszymy się, że to właśnie Alicja Tracz z tak małej miejscowości będzie na wielkiej europejskiej scenie” – można przeczytać na stronie szkoły.

„Niech naszym wspólnym hasłem będzie: »Wszyscy od morza po Podhale głosują na Alę«”– zachęca do głosowania szkoła.

(r), źródło: Publiczna Szkoła Podstawowa im. Ofiar Katynia w Potoku Wielkim, UM Janów Lubelski

Leave a Reply